Alaskan malamut: história plemena, povaha, charakteristiky obsahu a starostlivosti | pangudownloads.org

Alaskan malamut: história plemena, povaha, charakteristiky obsahu a starostlivosti

Alaskan Malamute - domestikované plemeno psov, ktoré boli predtým určené na postroje, sa stalo obľúbeným domácim miláčikom mnohých chovateľov psov. Tento arktický pes sa dokáže prispôsobiť drsným podmienkam na severe, kde je večný mráz, sneh a zima. Avšak toto zviera môže žiť v krajinách s teplým podnebím.

Alaskan malamut: história plemena, povaha, charakteristiky obsahu a starostlivosti

Malamut sú veľmi vytrvalé a silné, môžu ťahať sane s ľuďmi alebo vozík s vecami na niekoľko kilometrov. Malamutoví psi sú považovaní za najstaršie sane. Toto meno dostali kvôli kmeňu, ktorý žil v západnej časti Aljašky.

História plemena

Vznik aljašského malamutu je veľmi zaujímavý. Názov dostal plemeno kmeň Malemut - veľmi pracovitý a priateľský ľud žijúci na pobreží Aljašky. Predkovia moderného predstaviteľa plemena boli veľkí a silní psi s hustou vlnou. Zvieratá pomáhali svojim pánom: viesli ich do postrojov, dokonca mohli vytiahnuť lode na breh. 

V minulom storočí sa Aljaška stala miestom, kde ľudia zo všetkých kútov sveta prišli hľadať zlato. To priaznivo ovplyvnilo vývoj plemena, dopyt po jeho zástupcoch sa zvýšil. V zložitých podmienkach života na Aljaške bolo prakticky nemožné nájsť zlato, len tí, ktorí používali postroj s miestnymi psami na úspech, boli úspešní. 

Udalosti na Aljaške mali tiež negatívnu stránku pre malamutov: zlatní prospektéri ich prekrížili s rôznymi plemenami, snažiac sa vyzdvihnúť silnejšie a tvrdšie psy. Z dôvodu týchto experimentov bolo len niekoľko čistokrvných vrhov.

Čoskoro Američania prejavili športový záujem o plemeno, začali ho používať na preteky na saních. Od tohto momentu začína aktívny chov čistokrvných aljašských malamutov. 

Malamute a Husky

Mnohí milovníci psov alebo neskúsení chovatelia nevedia, ako sa malamut líši od husky, a preto ich mylne považujú za zástupcov jedného plemena.

Najprv majú rôzne účely: malamuty sa používajú na dlhé prepravu veľkých nákladov, Husky - ľahký náklad so značnou rýchlosťou. Husky rýchlejšie, aktívnejšie, mobilné, čo dokazuje jeho atletické postavenie. 

malamut Huskies
rozmery Muži vážia v priemere 38 kg so zvýšením až o 64 cm. Muži vážia od 20 do 28 kg, výška od 53 do 60 cm.
vyjadrenie Mäkká, priateľská, označuje miesto a náklonnosť pre osobu. Pozorný, niekedy zlý, mazaný, znepokojený a dokonca aj neposlušný.
oči Mandľovitý, hnedý, stredne veľký, mierne šikmo vysadený. Výraznou vlastnosťou plemena sú tmavé oči, nie sú žiadne svetlé oči. Mandľovitá forma, šikmo zasadená, môže byť buď hnedá alebo modrá.
  hlava Veľká, široká a silná, úmerná telesu psa. Kostice sa vyslovujú s masívnymi čeľusťami. Stredná veľkosť, úzka, ladná.

Vlna a farba

Pevné, drsné, nie príliš dlhé. Farba môže byť od svetlej až po čierne v kombinácii s ľahkým dnom. Vlna môže byť béžová, hnedá, červená alebo káva. Niekedy môže byť monochromatická farba, ale len biela. Mäkká, stredne dlhá, susediaca s telom. Prípustné sú absolútne všetky farby - od čiernej po bielu. Môže sa vyskytnúť inklúzia a škvrny po celom tele.

Preto možno vidieť, že títo dva psi majú výrazný vzhľad. 

Charakteristické znaky

Alaskan malamut: história plemena, povaha, charakteristiky obsahu a starostlivosti

Charakter zástupcu tohto plemena je priateľský, spoločenský a milý. Psy sa radi stavajú do centra pozornosti, cítia sa dobre v rodinnom prostredí. Nemôže byť držaná v uzatvorenej klietke alebo samostatne.

Silná a tvrdohlavá povaha aljašských malamutov ich núti k ovládnutiu iných psov, niekedy môžu voči nim vyvíjať väčšiu agresiu. Aby sa váš maznáčik mohol stretnúť so svojimi kongenermi, vstúpte do ich spoločnosti v ranom veku. 

Malamutov ukázať svoju šetrnosť nielen pre vlastníkov, ale aj pre zvyšok ľudu, ktorý z nich robí zlé stráže, len zdanie takého veľkého psa mohlo odradiť nepriateľov. Charakteristiky plemena aljašského malamutu majú určité rozdiely v porovnaní s inými predstaviteľmi psího druhu.

To nebude doručená svojmu majiteľovi, keď poranil zviera okamžite prejsť k iným ľuďom ukazovať mu láskavosť a náklonnosť. Z tohto dôvodu, zviera sa neodporúča pre začiatočníkov začať u psov, pretože budú robiť chyby, neodpustiteľné tohto plemena. 

Údržba a starostlivosť

Ak sa rozhodnete stať sa majiteľom malamutu, mali by ste vedieť, že potrebuje špeciálnu a dôkladnú starostlivosť. Kúpanie domáceho zvieraťa prináša svojho pána len potešenie, pretože tento pes je takmer nemožné dostať sa z vody, takže sa rád plave.

o tom, že zviera má hustú srsť, a navyše je navrhnutý pre život v drsnom podnebí báze, teplo nie je ľahké tolerovať leto voda potrebuje pravidelné postupy. 

Po procedúre musí byť vlna dobre vysušená, pretože sa môže zrolovať a zviera sa môže vôbec ochorieť. Počas pĺznutia, na jar a na jeseň, zviera potrebuje vašu pomoc: je potrebné starostlivo hrebeň podsadu a základné vlasy alebo váš maznáčik bude pokrytá s rohožami. 

Alaskan malamut: história plemena, povaha, charakteristiky obsahu a starostlivosti

Pazúry malamutu sú ostré a dlhé, takže je potrebné ich pravidelne rezať alebo šiť. Najmenej raz týždenne by mal byť zviera umývaný oči. Uši by sa mali čistiť raz za mesiac. 

Spoločným problémom, ktorým čelia vlastníci malamutu, je kopanie jamiek. To nie je zábava pre zviera, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to prirodzený inštinkt.

Bude to nemožné zbaviť sa tohto zvyku, aby pes nepoškodil podlahy v byte alebo dome, musíte ho vytiahnuť do lesa alebo do dacha. Je to oveľa lepšie, ak žije domáce zviera vo veľkom dome alebo dvore ako v byte, pretože ide o slobodne milujúce a príliš aktívne zviera. 

Zástupcovia plemena v priemere žijú od 12 do 15 rokov. Spravidla sa v jednom vrhu narodí päť až šesť šteniatok. Ak chcete vybrať toto plemeno psov, príďte vážne a premyslene, naozaj ocenia vaše schopnosti, takže zviera, a vy ste boli príjemní spolu žijú.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 − = 82

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: