Miniatúrny knírač je silný duch v pevnom tele | pangudownloads.org

Miniatúrny knírač je silný duch v pevnom tele

Miniatúrny knírač je veselý, odvážny a zároveň veľmi pozorný a nenáročný v obsahu domu psa.

Tento stredný pes je vynikajúci pre tréning, masterov rôznych tímov, s potešením plní úlohy majiteľa. Stane sa vynikajúcim strážcom, aj keď vyzerá skôr ako miniatúrne.

Ak chcete zavolať zwergschnauzer, psík nebude fungovať, pretože je odvážny, statočný, chytrý a rozumný. Podľa obľúbenosti medzi psami na svete je miniatúrny knírač na siedmom mieste.

Fyzikálne parametre

Odvážte miniatúrneho knírača zvyčajne nie viac ako sedem kilogramov, ale hmotnosť sa môže pohybovať od štyroch do ôsmich kilogramov. Malé rozmery uľahčujú jeho udržanie doma, aj keď nie je veľa priestoru. Je veľmi výhodné, aby sa pes takmer nenarazil.

Tvar kmeňa je nahromadený, štvorcový. Hlava je veľká a silné obočie dávajú psovi zvláštnu expresívnosť a prísny vzhľad.

Ako určiť príslušnosť konkrétneho jednotlivca k danému plemenu:

Miniatúrny knírač je silný duch v pevnom tele
  • tvar papule by mal pripomínať klin;
  • prechod z nosa na čelo je zvýraznený obočím;
  • papuľa mierne pretiahnutá, ale nudná;
  • pery psa sú vždy čierne, musia byť suché, tesne stlačené.
  • kousnutie silných čeľustí sa podobá nožom;
  • malé oválne oči sa tešia, majú tmavú farbu.
  • Uši sú umiestnené vysoko, majú visiaci tvar;
  • krk na stožiari je silný, svaly dobre vyvinuté, s konvexným záhybom. Nemalo by mať kožné záhyby;
  • Funkcia plemena - predná časť tela je zdvihnutá vysoko, takže kmeň tvorí "Stingray". Pomáha bežať veľmi rýchlo, vrátane cvalu;
  • výška tela v kohútiku - 30-35 centimetrov.

Zdravá zverka sa pohybuje ľahko, elegantne, voľne, široko. Pri jazde sú predné nohy hodené hlboko dopredu, zadné nohy pomáhajú správne tlačiť. Vetvičky vo veku 16 až 16 rokov žijú.

Toto je skutočný zwergschnauzer. Opis plemena zahŕňa niekoľko odrôd, ktoré štandard umožňuje.

Existuje malý biely knírač: jeho vlna je snehovo biela, ale pery, nos a viečka zostávajú čierne. Biele trpaslík vyzerá veľmi pôsobivo.

Miniatúrny čierny knírač je tiež veľmi roztomilý. Takýto čierny pes, najmä ako muži.

Ďalšou možnosťou je čiernobiely knírač s striebrom. Čierny odtieň je na chrbte, ide na brucho, krk, labky, potom sa postupne spája s bielou farbou labiek a papule.

K dispozícii je možnosť "Korenie a soľ" - Sivá a biela. Existujú aj ľudia s čokoládovým odtieňom s ľahšími opálenými znakmi. Takáto biela farba na labkách, na hrudi.

Myseľ a vynaliezavosť

Miniatúrne kníračky sú veľmi školení. V desaťbodovej mierke sa táto schopnosť odhaduje na deväť bodov. Rovnako ako jeho mentálne schopnosti. Sentry kvality vo všeobecnosti zaslúžia všetkých desať bodov.

Vzhľadom na skutočnosť, že výcvik miniatúrneho knírača nespôsobuje žiadne problémy, tento pes sa ukazuje dobre v rôznych oblastiach. Pracuje v polícii, rýchlo hľadá výbušniny, zbrane, drogy. Dobre sa správajú v ochrane domu.

Skvelý spoločník

Miniatúrny knírač je pozoruhodne zladený s ľuďmi, vrátane malých detí. Jeho priateľnosť, vrodená nemecká disciplína, mu umožňuje, aby bol bez detí ponechaný deťom. Má rád hranie mobilných hier, takže deti s ním doma, na ulici sú vždy zábavné a zaujímavé.

Je veľmi dôležité, aby matka ukázala svoju lásku, pozornosť a úctu k nemu. Je potrebné komunikovať s ním, hovoriť, žehnať ho a chváliť ho. Potom bude pes priateľský, hravý, ľahký.

Ak nemá dostatok lásky, stane sa nie príliš príjemnou bytosťou, agresívnou a neposlušnou. Preto ak sa rozhodnete vziať kačicu, nezabudnite, že budete musieť venovať veľa času komunikácii s ním.

Verný priateľ

Toto drahé "Pussy" s legrační chvosty obočie je vlastne veľmi vážny pes. Pokiaľ ide o bezpečnosť majiteľa, bojové vlastnosti sa v ňom prebúdzajú. Napriek malej veľkosti tela sa strašne ponáhľa na záchranu pri najmenšom podozrení, že jeho pán je ohrozený. On bude bojovať za skutočné.

Schopnosť trénovať

Miniatúrny knírač je silný duch v pevnom tele

Ak chcete učiť psa, aby ovládal svoje správanie a dodržiaval príkazy, je dôležité, aby tréning začal v mladom veku - od troch do štyroch mesiacov. Tímy by mali byť dôverne, striktne, ale nie hrubé: môžu psa uraziť, nebude vás to počúvať.

Je dôležité, aby sa majiteľ stalo autoritou tohto psa, keď je stále malý. Školenie musí byť kompetentné a pravidelné.

Odporúčame, aby ste začali učiť, ako prinášať rôzne predmety. Práve hranie je najlepší spôsob, ako sa naučiť.

Okrem toho je potrebné šteniatke vysvetliť včas, že uhryznutie ľudí a iných zvierat, dokonca aj hrania, hltavanie vecí - je nemožné.

Ak reaguje agresívne na pripomienky, môžete ho trochu potrasiť, popadnúť na úpätí alebo jemne plácat. To pomôže predchádzať rozvoju agresie.

Nie je možné klamať psa: je šikovný, rýchlo sa učí mazaný.

Potom trpaslíci budú musieť počúvať bez otázok, môžete sa spoľahnúť na jeho podporu doma, inde v ťažkej situácii, bez strachu, že spôsobí škodu iným ľuďom alebo zvieratám zbytočne.

Komunikácia s príbuznými

U ostatných psov komunikuje ochotne. Má rád s nimi hrať. A tak rešpektuje "Malý chlapec", ako trpasličí teriér a chi-hua-hua.

História plemena

Miniatúrny knírač bol v Nemecku predstavený už v stredoveku. Ako sa presne stalo, nie je presne známe: jedna z verzií hovorí, že pochádza od Mittelschnauzera. Plemeno je pomerne mladé: v modernej podobe sa pes chová od devätnásteho do dvadsiateho storočia. Prvý miniatúrny zverga na výstavišti bol predstavený v roku 1890. Okamžite sa stal veľmi populárnym.

V tomto pleme existujú gény pudlov, afinpinchers, Spitz.

Ak prekladate z nemčiny meno tohto plemena, dostanete "Zwerg" - "gnome" a "knírač" - "papuľa".

Ako zvýšiť a starať sa

Pri výbere šteňa stojí za to s ním najprv porozprávať. On ľahko reaguje na pozvanie hrať, dobre reaguje na náklonnosť, blíži sa k vám, nie hneď spěchat? Potom ho môžete vziať.

Toto plemeno má vynikajúce zdravie, ale má svoje slabé stránky. Jedným z nich sú oči. Vízia na zverga často trpí, čo však neovplyvňuje jeho bdelé a služobné kvality.

Títo psi majú slabú pečeň. Preto je dôležité vedieť, čo kŕmiť šteniatko miniatúrneho knírača. Je to kontraindikované vo veľmi tučných potravinách, sladké, múky. Až sedem mesiacov šteniatka zwergschnauzer potrebujú jedlo päťkrát denne, zo sedem až deväť - trikrát. U starších psov sa jedlo dvakrát denne. Malé miniatúrne kníračky, či už biele alebo čierne, by mali byť chránené pred intestinálnymi a vírusovými infekciami. Je potrebné dať všetky očkovania včas.

Psy majú niekedy cysty a melanóm. Preto je dôležité pozorne sledovať zdravie domu. Okrem toho, oveľa dôležitejšie ako kŕmenie zvergschnauzera. Z správnej výživy závisí od stavu psa a koľko žije Zwergschnauzer.

Nesprávne zdravie dieťaťa je najvýstižnejšie naznačené jeho smutnou náladou. Ak sa zwergschnauzer nechce hrať s nikým, dokonca aj s inými psami, je najlepšie to ukázať lekárovi. Zdravé šteniatka sú vždy pripravené hrať.

Miniatúrny knírač je silný duch v pevnom tele

Zodpovedne by sa malo robiť a účes zvergschnauzera. Môžete to urobiť sami, ak poznáte schému strihania miniatúrneho knírača doma.

Medzi zrážkami musí byť pes vypletený, venujúc zvláštnu pozornosť podložkám prstov, podpaží, bruchu. Často nie je potrebné umyť kačicu len vtedy, keď je naozaj špinavá. Ak je biela, môže byť kúpanie častejšie potrebné. Uši, oči a nos potrebujú zvláštne pozorovanie: musia sa pravidelne čistiť, čistiť zbytočné chĺpky v ušiach.

Aby sa pes cítil dobre, mali by ste s ním chodiť aspoň dvakrát denne po dobu jednej alebo dvoch hodín.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: