Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry | pangudownloads.org

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry

Niektorí majitelia sa domnievajú, že starostlivosť o domáceho maznáčika, najmä mačky, je len včasné kŕmenie, výmena plniva podnosu, česanie a iné obavy domácnosti. Majitelia by sa mali starať o zdravie domáceho zvieraťa, preto potrebujú vedieť pravidlá očkovania mačiek.

Predpokladá sa, že vo väčšej miere na očkovanie psov služieb a zástupcovia mačky, najmä tých, ktorí strávili celý svoj čas v byte, zo svojej podstaty, sú chránené pred akoukoľvek chorôb prenášaných na uliciach, ako je besnota, zbavovanie sa atď., ale nie je to tak.

Potreba očkovania

Existuje? Samozrejme, riziko vzniku ochorenia u domácej mačky, ktorá nechodí na ulicu, je o niečo nižšia ako riziko kontaminácie zvieraťa žijúceho mimo domova. V takomto prípade sa môžu zvieratá ľahko nakaziť z tých častí zeme a prachu, ktoré sa dostanú do domu s vašimi topánkami, niekedy aj s oblečením atď.

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry

Infikované pouličné mačky uvoľňujú moč, výkaly, sliny do životného prostredia.

Všetky tieto živočíšne produkty tiež obsahujú vírus, ktorý okamžite prechádza k vášmu domácemu miláčikovi, ktorý je v tesnej blízkosti.

S najväčšou pravdepodobnosťou hýčite svojim domácim miláčikom šťavnatú trávu z ulice, ktorá sa tiež môže stať zdrojom infekcie pre zviera.


Mnoho majiteľov si ani neuvedomuje, aké nebezpečné je to, ale napríklad z besnoty, ktorá sa prenáša na človeka, mačka zomiera vo väčšine prípadov infekcie. Nezabezpečené a iné choroby pre vášho domáceho maznáčika, ako aj pre ľudí. Napríklad tým, že vás a vy a deti, ktoré žijú v byte, môžu trpieť a vyliečiť to nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať.

Zviera môže ochorieť kvôli oslabenej imunite, ktorej dôvody sú:

 • Chudobné jedlo;
 • Zlá ekológia;
 • únava;
 • Častý stres;
 • Časté zmeny teploty.

Avšak aj prítomnosť dobré imunity mačacie nezaručuje, že nebude vystavený choroby, takže je potrebné očkovať proti chorobám, ako je opar, besnote, psinke, mačacie kaltsiviroz, IBR.

Typy očkovacej látky

V súlade so zásadou účinku sa prípravky klasifikujú takto:

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry
 • Jednozložkový (monovalentný). Umožňujú zvieratám vyvinúť imunitu voči jedinému ochoreniu;
 • Komplexný (multivalentný). Zloženie vakcíny zahŕňa niekoľko typov vírusov, takže mačka sa súčasne rozvinie na niekoľko chorôb. Vírusy obsiahnuté v príprave nie sú navzájom v rozpore, takže neubližujú zvieratám. Zvyčajne pri očkovaní mačiek je zavedená droga, ktorá chráni pred infekčnými ochoreniami a besnotou.

Výsledok podania vakcíny možno skontrolovať darovaním krvi na analýzu, čo indikuje hladinu protilátok.

Podľa toho, aké vírusy sa používajú na injekciu, podávajú sa dva typy liekov:

 • "Live". Zahŕňajú modifikované alebo oslabené laboratórne vírusy, ktoré spôsobujú reakciu imunity. Takéto prípravky na štepenie mačiek sa zvyčajne robia z panleukopénie, chlamydie, rinotracheitídy, kalciviózy;
 • "The Dead". Pri takýchto liekoch sa používajú vírusy usmrtené chemickými látkami alebo vyhrievaním.

Napriek tomu, že drogy sú rôzne, ich účinok je rovnaký. Prijatie do tela zvieraťa vyvoláva imunitu proti vírusom, v dôsledku čoho sa vyvíja trvalá ochranná reakcia.

Schéma očkovania zvierat

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry

Predtým, než sa obrátite na veterinárneho lekára kvôli zavedeniu drogy do domáceho zvieraťa, stojí za to zoznámiť sa s algoritmom, ktorým sa vykonáva.

Je tiež potrebné vziať do úvahy vek zvieraťa. V prvých týždňoch svojho života má stále protilátky, ktoré mu boli odovzdané od svojej matky a bližšie do týždňa 10 sa stáva zraniteľnejším.

Z tohto dôvodu schéma očkovania mačiek naznačuje, že po prvýkrát sa tento postup uskutočňuje počas 10-12 týždňov života zvieraťa.

Ak by jeho matka nebola očkovaná, mala by byť vykonaná v 8 týždňoch. Ak ste našli svojho miláčika na ulici, je nepravdepodobné, že zistíte, či bola vaša mama naočkovaná.

V tomto prípade sa očkovanie zvyčajne vykonáva približne 8 týždňov života mačiatka, ale vymenovanie má vykonať veterinárny lekár po vyšetrení.

Ak sa v dôsledku zdravotného udalosti bol odložený, aby sa udržala vo veku 4-7 mesiacov, nemôže byť bez ohľadu na to, aké plemeno mačky, a to očkovanie je hotovo. Je to spôsobené tým, že v tomto období sa zvieratá zmenili zuby.

Schéma vakcinácie je nasledovná:

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry
 • Ak nebolo zviera očkované počas roka, očkovacia látka by mala byť
  rinotracheitída, panleukopénia. Počas tehotenstva očkovanie domáceho zvieraťa "Live" vakcína nemôže byť - môže poškodiť budúce mačiatka;
 • Počas 6 až 8 týždňov sa vakcína podáva z kalciviózy, rinotracheitídy, panleukopénie;
 • Po 12 týždňoch života sa mačiatko vyšetrí testom ELISA. Ak je výsledok negatívny, uskutoční sa po vyšetrení očkovanie proti leukémii;
 • Od mačacie pneumónia očkovanie sa vykonáva na 10 týždňov života zvieraťa, a preočkovanie (re-injekcie) - 14-16 týždňov. Postup opakovania je potrebný raz za rok;
 • V 16 týždňoch veku a mačiatok sa zaočkované proti besnote a preočkovanie proti rinotracheitídy panleukopénie, kaltsiviroza;
 • Za 15 až 16 mesiacov sa uskutoční inokulácia proti besnote, panleukopénii, leukémii, kalciviroze, rinotracheitíde. Ďalšie postupy sa konajú každý rok.

Základné pravidlá

Musia byť brané do úvahy, aby udalosť priniesla prospech a neškodila.

Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry
 1. Nevakcinujte doma sami. Len veterinár vie, ako to urobiť bez poškodenia svalov zvieraťa;
 2. Odpustenie je povinné počas 7 až 10 dní pred začatím procedúry. Ak sa tak nestane, vstreknutý liek nebude mať požadovanú účinnosť;
 3. Pokiaľ ide o staršie mačky, očkovanie vyžaduje konzultáciu s veterinárnym lekárom. Ak bola očkovacia látka predtým očkovaná, neexistuje prakticky žiadne nebezpečenstvo zavedenia liekov do staršej mačky. Ak nebol predtým očkovaný, v starobe sa zvyčajne vykonáva v prípade potreby na ochranu zvieraťa pred infekčnými ochoreniami v prípade takejto hrozby;
 4. Tehotné zvieratá nemôžu byť očkované, ani nemôžu byť ošetrené alebo choré zvieratá. To isté platí aj pre pooperačné obdobie (asi mesiac), liečbu antibiotikami. Odmietnutie očkovania nasleduje av prípade, ak je pre domáceho zvieraťa v najbližšom mesiaci operácia nevyhnutná;
 5. Aby ste nezranili zviera, nemali by byť očkované, ak máte v úmysle pohybovať sa, posielať na výstave zvieratku, párenie.
Pravidlá a schéma očkovania mačiek, starostlivosť o zvieratá po ukončení procedúry

Je dôležité mať na pamäti, že iba zdravá mačka musí byť očkovaná, inak môže dôjsť k negatívnym následkom.

Pamätajte si, že mačka po očkovaní môže zvracať. Tento stav je hranica normy, ktorá je reakciou tela na drogu. Mnoho veterinárnych lekárov má sklon veriť, že zvracanie sa môže normálne otvoriť raz. Napriek tomu sa to môže stať viac ako raz.

Ak sa nezastaví dlhý čas (do niekoľkých dní), mali by ste sa obrátiť na veterinárneho lekára.

Tento stav sa niekedy vždy prejavuje a často je dôsledkom neznášanlivosti na drogy zvierat. Ak chcete, aby sa vracali, ak sa vám to nestane, zoberte ďalšiu očkovaciu látku - možno jej organizmus reaguje inak.

Pamätajte, že zdravie vášho domáceho zvieraťa je oblasťou, za ktorú ste zodpovední, a včasná vakcinácia pomôže chrániť ju pred rôznymi ochoreniami.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: