Saç yıkamak için katı şampuan - yemek tarifleri ve kullanım kuralları | pangudownloads.org

Saç yıkamak için katı şampuan – yemek tarifleri ve kullanım kuralları

Saç derisi ve saç bakımı sırasında, birçok kadın sıvı kozmetik kullanmaya alışıktır. Bu durumda, yoğun ürünler kural olarak daha ilginç bir kompozisyonla farklılık gösterir. En az bir kez benzer bir şeyi denedikten sonra, diğer uygulamalarından kaçınmak zordur.

Böyle bir ürün kozmetik mağazalarından satın alınabileceği gibi, kendi elleri ile sağlam bir şampuan yapmak da mümkündür.

Saçları yıkamak için her zamanki anlamına gelen yoğun şampuanın avantajları, ana dezavantajları

Şu anda, kafanın yıkanması için araç, inviscid bir kıvama sahip olmak, artan popülariteye sahip olmaya başlıyor. Kadınlar, çok sayıda koruyucu, boya, sentetik bileşen içeren sıvı deterjanlarla değiştirmekten mutluluk duyarlar.

Bir katı ana avantajları şunlardır:

  • doğal bileşim;
  • belirgin terapötik özellikler;
  • yüksek verimlilik;
  • kullanım kolaylığı;
  • ekonomi.
Saç yıkamak için katı şampuan - yemek tarifleri ve kullanım kuralları

Başınızı yıkamak için yoğun ürünler, eczanelerde ve güzellik salonlarında satın alınabilir. Sıradan sabunlara benziyorlar.

Bazı üreticiler bu ürünlerin tasarımında yaratıcı bir yaklaşım tercih ederler, böylece yakın bir arkadaşa veya akrabaya hediye olarak satın alınabilirler.

Bu ürünler, içeriklerin cildine zararlı sentetik köpük maddeleri içermez.

Temelleri - doğal yağ asitleri, sodyum tuzları, vitaminler, şifalı bitkilerin et suyu. Sıvı olmayan kıvam, mikroorganizmaların gelişmesi için elverişsiz bir ortamdır, bu nedenle ürüne koruyucu madde ekleme ihtiyacı ortadan kalkar.

Kompozisyonda hangi bileşenlerin mevcut olduğuna bağlı olarak, şampuan belirli problemleri çözebilir, saç derisini ve saçları iyileştirebilir. Katı preparatların kullanımı çok uygundur. Yolculuklarda yanınıza alınabilir, ancak bu ürünleri sabunlukta saklamanız tavsiye edilir. Bu onların ıslanmasını engellemeye yardımcı olur.

Ne yazık ki, sanayi üretiminin katı şampuanları oldukça pahalıdır ve birçok insan için bu önemli bir dezavantajdır. Ancak yüksek fiyat, olağanüstü kalite, yüksek üretim maliyetleri ile tamamen haklı. Ek olarak, bu tür fonlar, kafalarını yıkamak için kullanılan normal ürünlerden çok daha ekonomiktir. Aynı bol köpük vermezler ve çok yavaş tüketilirler.

Katı deterjanın hazırlanması için reçeteler ve kurallar, kullanılan maddeler

Katı bir şampuan yapmadan önce, kendi ihtiyaçlarınıza karar vermelisiniz. Yağlı saçlara bakım yapmak için bileşimi tek olabilir ve saçları yıkamak, kuruluklara eğilimli olmak tamamen farklıdır.

Hazırlık aşağıdaki maddeleri içermelidir:

  • 100-150 gram sabun bazı;
  • 2 yemek kaşığı miktarındaki kuru otlar;
  • yarım bardak su kaynar;
  • bir baz yağ kaşığı;
  • 10-15 damla esansiyel yağ.
Saç yıkamak için katı şampuan - yemek tarifleri ve kullanım kuralları

Klasik katı şampuan için sabun bazında, yaratıcı kozmetik dükkanlarında, yaratıcılık, eczaneler için eşya bölümlerinde satılmaktadır. Onun seçimine oldukça duyarlı bir şekilde yaklaşılmalıdır. Mümkün olduğunca taze olmalı. Boyalar olmadan doğal bir ürüne tercih vermek daha iyidir.

Herhangi bir saç tipi için katı bir şampuanın hazırlanması bir kaynatma veya infüzyonun hazırlanması ile başlamalıdır. Kuru otlar dik kaynar su ile dökülmeli, 30-40 dakika demlenmeye bırakılmalı ve sonra süzülmelidir.

Bazı uzmanlar, bitkisel hammaddeleri 1-2 dakika kaynatmanızı tavsiye ediyor.

Bu durumda, infüzyon ihtiyacı ortadan kalkar, ancak bazı besinler tahrip olur. Zorlanma zorunlu bir işlem değildir. Bazen tıbbi bitki partikülleri bitmiş ürüne çok çekici bakarlar, bu da ilacı bir hediye olarak verirken çok önemlidir.

Her tür saç için belirli bitkileri kullanmanız gerekir. Yani, örneğin, normal bir tip için idealdir: papatya, adaçayı, calendula. Yağlı bir saç tipi için kullanmak daha iyidir: nane, dulavratotu, kekik, calendula. Kuru saçlar için kuru tip uygundur: anne-ve-üvey anne, lavanta.

Tek tek değil, ama ücretlerin bir parçası olarak otlar kullanmak için izin verilir. Eczanelerde satılıyorlar. Temel yağ fazı olarak, üzüm çekirdeği yağı, macadamia, dulavratotu, badem, hint yağı kullanılabilir. Bukleler yağlı ise, bu bileşeni terk edebilirsiniz. Bitmiş şampuanın kalitesi hiçbir şekilde etkilenmez.

Uçucu yağlar, kendi ihtiyaçlarına göre kesinlikle seçilmelidir. Yani, örneğin, kuru saçlar için, neroli, portakal, yasemin, ylang-ylang, gül, biberiye uygundur. Saçlar için yağa eğilimli, greyfurt, bergamot, çay ağacı, sedir, limon yağları kullanmak daha iyidir.

Sabun tabanı su banyosunda veya mikrodalga fırında eritilmelidir. Kaynamaya başlamaması önemlidir, aksi halde bitmiş ürünün katılaşmasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Baz sıvılaştıktan sonra, otlar, yağlı maddeler, temel konsantreler ve iyice karıştırılmış et suyu eklenmelidir. Bazın kantitatif oranı: yağ fazı: bitkilerin kaynatma derecesi yaklaşık olarak 5: 1: 3'e eşit olmalıdır. Bitmiş karışımda aromatik maddeler, vitaminler ekleyebilirsiniz. Bir süs olarak, narenciye talaşlarını, çeşitli doğal boyaları kullanabilirsiniz.

Saç yıkamak için katı şampuan - yemek tarifleri ve kullanım kuralları

Hazır ağırlık kütlesi kalıplara dökülmeli ve donana kadar bir dondurucuya konmalıdır. El yapımı şampuan bir hediye için yapıldığında, özel şekilli şekiller kullanılması tavsiye edilir. Karışımı geleneksel bir sabun tabağına dökmek de mümkündür.

Kullanışlı bir katı el şampuanı için tarifler icat edilebilir ve kendiniz. Esas olan, yukarıdaki bileşenlerin tümünü önerilen oranlarda içermeleridir.

Kompozisyonda ayrıca, bitkisel ekstrelerin yanı sıra buklelerin kaybıyla savaşmaya yardımcı olan değerli endüstriyel üretim yağları da bulunabilir.

Sağlam şampuanlar nasıl doğru kullanılır

El işi kafasının yıkanması için kullanılan araçlar oldukça rahattır. Bazı insanlar, ürünün kullanımını alışılmadık bir şekilde bulabilirler, ancak bu tür duygular ilk başta ortaya çıkar. Normal sabunları anımsatan katı deterjanlar. Çubuğa batırılmış olması gerekir, ellerini sabunlamak ve saçlara uygulamak için bol miktarda köpük köpürür.

Bu durumda, bol köpük görünmesini beklemeyin, ancak bu yıkama kalitesini etkilemez. Hazırlanmış bir sert saç şampuanı kullanmaya başlamadan önce, kafa nemlendirilmelidir. Bukleler yıkandığında, ürünü yıkamanız, bir balsam veya maske kullanmanız gerekir.

Şampuanlar katı maddeleri çekici bir görünüme verir, ancak kullanımı çok rahat olmayabilir. Örneğin, örneğin, portakalın kuru kabuğunun çok küçük talaşı olan araçların bileşimine koymayın. Daha sonra yıkamak zor olacaktır.

Kendi kendine yapılan şampuanları kullandıktan sonra, saçlar daha güçlü, daha kalın ve parlak hale gelir. Birkaç hafta içinde, etki görünür olacak. Asıl önemli olan en uygun malzemeleri doğru seçmektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 − = 30

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: