Vücutta istenmeyen tüyler nasıl düzgün tıraş edilir? | pangudownloads.org

Vücutta istenmeyen tüyler nasıl düzgün tıraş edilir?

Kızların çoğu istenmeyen bir saç problemini ustura yardımıyla samimi bir yerde çözmektedir. Sonuçta, balmumu oldukça ağrılı bir işlemdir ve lazer epilasyonu pahalıdır. Ama samimi bölgeyi traş etme - ucuz ve acı verici değil.

Ancak, samimi bölge doğru şekilde traş edilmelidir, aksi takdirde tahriş oluşabilir.

Bikini bölgesini kaç yıldır traş edebilirsin?

Bu sorun tüm kızları endişelendiriyor ve kendine karar veriyor.

Vücutta istenmeyen tüyler nasıl düzgün tıraş edilir?

Saç kızlarının ortadan kaldırılması hakkında düşünmek ergenlik döneminde başlar - 13-15 yıl içinde. Saç çizgisi rahatsızlık verirse, bu yaşta saçları çıkarmaya başlayabilirsiniz. Eğer müdahale etmezlerse, onu yalnız bırakabilirsiniz. Genel olarak, kız, saçlarını çıkarmak için kaç yıl ihtiyacı olduğunu kendisi karar vermelidir.

Genellikle ikinci dönem, bu konu tekrar endişelenmeye başladığında, bir kızın erkek arkadaşı ortaya çıktığında ortaya çıkar. Çünkü cinsel birleşme olasılığı var.

Yine kız bu sorunu kendi kendine çözüyor. Kızlar için bikini bölgesini tıraş etmem gerekiyor mu? Bu soru çok samimidir, herkes uygun gördüğü gibi hareket edebilir.

Kızın samimi bölgesini düzgün bir şekilde tıraş etmek nasıl?

Her şeyden önce, şu soruya cevap vermenize yardımcı olacak bazı ipuçlarına uymalıyız: rahatsız edici bir alanın nasıl traş edilmesi, böylece tahriş olmaması:

 • Makine çok önemlidir, kalite ve tekrar kullanılabilir bir cihaz seçin;
 • sık sık tıraş etmeyin, prosedürler arasında en az 3 gün geçmelidir;
 • cilt düzgün bir şekilde nemlendirilmeli, daha sonra tıraş daha etkili olacaktır;
 • Kuru cilt üzerinde çıkarmayın, bu kesinlikle tahrişe yol açacaktır;
 • Bu işlem geceye kadar ertelenmesi daha iyidir, gecede cildin iyileşmesi için zamanları olacaktır.

Saçları çıkarırsanız ve tüm kurallara uymanıza rağmen, tahriş olduysa, bu da hidrokortizon merhemine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Cildi rahatlatır, kaşıntı ve tahrişleri giderir. Ama bunu çok sık kullanamazsınız, bunun için tasarlanmamıştır.

Samimi bir bölgeyi traş etmenin en iyi yolu nedir?

Her şeyden önce doğru makineyi seçin. Ucuz ve tek kullanımlık satın almayın. Jel pedleri ve birkaç bıçak ile kaliteli bir makine seçmek daha iyidir. Daha sonra makinenin kafası iyi ve cilt üzerinde kayması kolay olacaktır. Makinede üç veya dört bıçak, güvenliğinizi sağlayacaktır.

Ve şimdi prosedürün kendisine geçiyoruz:

Vücutta istenmeyen tüyler nasıl düzgün tıraş edilir?
 1. sıcak bir duş al, buhar gözenekleri açacak, tüyler daha yumuşak olacak;
 2. saç çok uzun ise, onları kırpın, o zaman bir jilet kullanmak daha kolay olacaktır;
 3. tüyler üzerinde bir tıraşa yardımcı uygulayın, iki dakika bekletin;
 4. daha sonra saç büyümesi boyunca makineyi homojen bir şekilde tutun, makineyi 30 derecelik bir açıyla tutun, makineye tıklamayın, kolayca kaymalıdır (hatırlayın, büyümeye karşı samimi bir yeri traş ederseniz hatırlayın, o zaman saçın büyümesi başlar);
 5. kalan jel veya köpük, soğuk su ile durulayın (bu su gözeneklerin kapanmasına yardımcı olacaktır);
 6. tıraş sonrası losyon ile samimi bir yer tedavi edin.

Bikini bölgesi için olduğu gibi sabun kullanamazsınız. Cildi kurutacak ve cildi tahriş edecek. Bu nedenle, alkol içermeyen özel ürünler seçin. Ayrıca, hem tıraş jeli hem de traş yardımcısı önceden kontrol edilmelidir. Aniden sıvıya alerjiniz var mı? Bu nedenle, önce birkaç dakika sonra cilde biraz uygulayın, yıkayın ve en az yarım saat bekleyin. Tahriş ve kızarıklık ortaya çıkmazsa, ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Neden bikini bölgesini dikkatsizce tıraş edemiyorsunuz?

Bu prosedür kesinlikle sıradan ve rutin olarak görülse de, bunun tehlikeli olduğuna dair bir görüş vardır. Örneğin, Fransız bilim adamları, bu prosedürün, deri enfeksiyonunun ortaya çıkmasına, molluscum contagiosum'un cildine ve genital siğillere girmesine neden olabileceği görüşünü dile getirdiler.

Bu nedenle, bazı bilim insanlarına göre, bu prosedürü kapsamlı bir hazırlık ve hijyen olmadan yürütmek mümkün değildir. Ancak, bu soru çok kişisel olduğundan, her bir kız tarafından bireysel olarak kararlaştırılmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: