Jak wychować niegrzeczne dziecko? | pangudownloads.org

Jak wychować niegrzeczne dziecko?

Mówią, że wychowanie dziecka musi się rozpocząć, gdy leży ono po drugiej stronie łóżka. Ale jeśli czas jest stracony, dziecko się psuje, nie reaguje na uwagi starszych - jak poradzić sobie z problemem? Psycholodzy zalecają wprowadzenie szeregu zasad w życie, których należy przestrzegać każdego dnia. W tym przypadku zasady są przeznaczone nie tylko dla dowcipnisiów, ale także dla ich rodziców.

Podstawowe zasady wychowywania niegrzecznego dziecka

Przede wszystkim, szkoda musi nauczyć się akceptować zakazy. "Nie możesz" Jest to konieczne nie tylko dla spokoju dorosłych, ale także dla zapewnienia bezpieczeństwa dziecku. Ustalając zasady postępowania, rodzice powinni podejść do sprawy z maksymalną odpowiedzialnością i pamiętać, że naruszenie zakazu jest karalne.

Kiedy "zapominając" o karaniu dziecka, dorośli tworzą precedens, niż ten, który później wykorzysta:

Jak wychować niegrzeczne dziecko?
  • Jedną z głównych zasad jest usuwanie z oczu przedmiotów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia psotnej osoby lub są pokusą, której nie można się oprzeć. Takie rzeczy obejmują dźganie, cięcie, bicie przedmiotów, a także reprezentowanie pewnej wartości;
  • Jeśli dziecko już rozumie, czym jest prohibicja, warto wyjaśnić mu, dlaczego kara została zastosowana. Jeśli scamp nie zrozumie, dlaczego dorośli są nieszczęśliwi, z takiego wychowania nie będzie żadnego sensu;
  • Konieczne jest wzbudzenie poczucia odpowiedzialności u dziecka. Aby to zrobić, musisz zacząć od małego: poinstruuj, aby wytrzeć kurz ze stołu, podlać kwiaty, wyjąć śmieci. Stopniowo lista spraw domowych powinna się rozszerzać. W tym przypadku dziecko wkrótce uświadomi sobie, że przez swój trąd, rozpraszając rzeczy w mieszkaniu, dodaje pracy w domu i być może będzie posłuszny;
  • Naładując niegrzeczne wyczyny w swoim pokoju, nigdy nie należy odstępować od zasad. Każdej nocy zabawki muszą być wysyłane na ich miejsca;
  • Psycholodzy radzą niegrzecznemu dziecku, aby ustanowił sztywny reżim dnia. W takim przypadku dziecko będzie dokładnie wiedzieć, kiedy czyścić zabawki, kiedy się bawić i kiedy iść spać;
  • Jak wychować niegrzeczne dziecko?Doskonale rozwijają dyscyplinę dzieci w sporcie. W większości przypadków psotne figle, ponieważ nie znajdują ujścia szalejącej energii. Najlepszym sposobem na ograniczenie nadaktywności będą sporty;
  • Jeśli dowcipniś zachowuje się niegrzecznie w stosunku do dorosłych, konieczne jest natychmiastowe przerwanie tego zachowania i ukaranie. W przeciwnym razie nigdy nie nauczy się szanować starszych, a trąd dziecka szybko może przerodzić się w chamską postawę.

Czy istnieje alternatywa dla fizycznej kary?

Niektórzy rodzice wierzą, że doskonale wiedzą, jak ukarać nieposłuszne dziecko. Zwykle używa się pasa. Czasami dziecko jest wysyłane do rogu przez kilka godzin, aby zdał sobie sprawę, jak źle się zachowuje. Środki te nie pomogą w rozwiązaniu problemu.

kara fizyczna sprowokować tylko zamknięcie dzieci, które będą w przyszłości starać się uczynić krzywdę lub potajemnie, bez ponoszenia gniew rodziców lub upór, pomimo wszystkich dorosłych.

Jak wychować niegrzeczne dziecko?

Najbardziej racjonalną karą jest pozbawienie tego, co lubi dowcipniś. Na przykład dziecko spędza czas grając w gry komputerowe. Warto przez pewien czas wyłączyć jednostkę systemową i wyjaśnić ukochanemu, że tak będzie zawsze, gdy nie będzie słuchał słów swoich rodziców. Dziecko musi się nauczyć, że wybryk pozbawi go ulubionej rozrywki.

Okresowo, w rozmowie z dowcipnisiem, należy przypomnieć, że przestępstwa są karane. Musimy nauczyć dziecko, że istnieją dobre i złe uczynki.

Ale nie wyrażaj takich myśli w prosty sposób. Lepiej czytać bajki częściej, z których staje się jasne, że źle wychowane zachowanie jest najeżone konsekwencjami. Czytanie bajek dla nieposłusznych dzieci wieczorami pomoże nie tylko stworzyć właściwą pozycję życiową, ale także posłać dziecko do snu bez krzyczenia.

Wprowadzając pewne zasady regulujące zachowanie dziecka, rodzice muszą zaakceptować kodeks "Prawa", mające na celu pielęgnowanie zbuntowanego dziecka.

Jak radzić sobie z niegrzecznym dzieckiem: zasady dla dorosłych

Jak wychować niegrzeczne dziecko?

Wydaje się, że dlaczego specjalne zasady dla rodziców, jeśli dziecko jest niegrzeczne? Jednak to właśnie ich zachowanie powoduje, że dziecko przejawia nieposłuszeństwo. Być może taka reakcja sprowokowana przez kłopoty w rodzinie, konflikty, że dorośli nie ukrywają z hultaj, nadmierne kochających babć i ciotek, pokryte złośliwe prezentu.

Dlatego dorośli członkowie rodziny powinni uzgodnić pełną interakcję.

Żaden z nich nie powinien odejść od ustalonych reguł i ukradkiem rozpieszczać złośliwych. Niemniej jednak edukacja nie powinna być spartańska. Nadmierna surowość i brak emocjonalnego kontaktu mogą prowadzić do protestu dziecka i wzrostu liczby konfliktów. Konieczne jest całkowite zrewidowanie ich poglądów na temat wychowania.

Do tego trzeba spojrzeć na świat oczami waszego ukochanego dziecka. Czasami takie podejście jest wystarczające, aby ustanowić równomierną relację, nieskomplikowaną przez histerię i rozpieszczanie.

Możesz skorzystać z porad profesjonalistów, którzy pomagają dorosłym uspokoić niegrzecznego chłopca. Wystarczy poświęcić jeden dzień "Wręcz przeciwnie". W ciągu dnia dziecko może zrobić wszystko: leżeć w łóżku do późna w nocy, rzucać zabawki, jeść lody, nie myć zęby itp Ta metoda pozwala rozładować napięcie i wzmacnia relacje między dzieckiem a dorosłymi. To prawda, że ​​stosowanie tej metody często nie jest zalecane.

Jeśli wymienione środki nie pomagają, a dziecko nadal nie przestrzega przepisów, należy skonsultować się z profesjonalnym psychologiem. Lepiej pracować ze specjalistą przez jakiś czas, niż całkowicie porzucić edukację.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: