W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży? | pangudownloads.org

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?

Pertussin jest lekiem wykrztuśnym, który zawiera syntetyczne i ziołowe składniki. Substancją czynną jest bromek potasu, a także ekstrakt z tymianku (pełzanie tymianku).

Jak działa narzędzie "praca"?

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?

Substancja roślinnego w kompozycji środków sprzyja odkrztuszanie: stymuluje wytwarzanie określonych substancji w górnych drogach oddechowych, skrapla flegma. W związku z powyższym, ostateczna lepkość zmniejsza się, odchodzi znachitelnolegche kaszel.

Bromek potasu ma działanie uspokajające, działa kojąco na układ nerwowy, zmniejsza pobudliwość, częściowo hamuje odruch kaszlowy.

środki uaktywnia urzęsionych rzęsek warstwę nabłonka perystaltyki oskrzeliki i odpowiednio poruszają się z plwociny płuc niższych lig górnych dróg oddechowych i wydalony.

W jakiej formie uwalniają lek

Lek jest stosowany tylko jako syrop. Ten ostatni ma brązowy kolor i przyjemny zapach. W 100 g płynu zawiera 12 g płynnego ekstraktu z pełzacza (tymianku) i 1 g bromku potasu. Jako dodatkowe składniki stosuje się syrop cukrowy i alkohol etylowy. Jest sprzedawany w ciemnych butelkach po 100 ml, umieszczonych w kartonowych opakowaniach. Do niej przymocowana jest miarka.

Skład preparatu Pertussin Ch nie obejmuje alkoholu etylowego 85%, zamiast niego stosuje się etanol 95%, ale nie różnią się one mechanizmem działania.

Istnieją również tabletki, które nie są analogiem syropu, ponieważ zawierają tylko suchy wyciąg z rośliny leczniczej, ale nie bromek potasu.

Czy mogę stosować Pertussin w czasie ciąży i kiedy jest to konieczne?

Instrukcja mówi, że ten lek nie jest zalecany do stosowania u kobiet w okresie rodzenia, jak również podczas laktacji. Wynika to jednak z faktu, że nie było badań wśród tej grupy pacjentów. Jeśli ryzyko dla płodu jest znacznie niższe niż korzyści dla matki, lekarz przepisuje lek. W okresie karmienia piersią należy przerwać karmienie piersią na jakiś czas.

Zasadniczo, Pertussin w czasie ciąży jest powoływany w kompleksie, to znaczy w połączeniu z innymi.

Wskazaniami do stosowania są procesy zapalne w narządach układu oddechowego, którym towarzyszy kaszel i lepka, trudno dająca się oddzielić plwocina:

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?
 1. ARVI i ARI;
 2. Grypa;
 3. Zapalenie tchawicy;
 4. Zapalenie oskrzeli. Możesz pić lekarstwa nie tylko na ostrą, ale także na przewlekłą chorobę;
 5. Zapalenie tchawicy;
 6. Zapalenie gardła;
 7. Zapalenie krtani;
 8. Zapalenie płuc;
 9. Gruźlica płuc;
 10. Mukowiscydoza;
 11. Krztuśc;
 12. Astma oskrzelowa;
 13. Przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Pertussin, wyznaczony w czasie ciąży

Zabierz to do środka, upewnij się po posiłku. Liczba przyjęć odbywa się trzy razy dziennie. Nie zaleca się tego przed posiłkami, ponieważ apetyt może zniknąć. Terapia trwa zwykle 1-2 tygodnie. Może być konieczne ponowne przyjęcie leku, ale powinno to być przepisane tylko przez lekarza. Ostrożnie, jest przypisany do osób zarządzających TS, których działania wiążą się z wyraźnym działaniem i szybką reakcją. Wynika to z faktu, że produkt zawiera alkohol, chociaż w niewielkiej ilości.

Dawkowanie zależy od wieku pacjenta:

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?
 • dorośli wyznaczają go trzy razy dziennie za 1 łyżkę. l. (15 ml);
 • dzieci w wieku 3-6 lat - tyle samo przyjęć, ale za 1/2 lub 1 łyżeczki;
 • od 6 do 12 - tyle samo przyjęć, ale 1-2 łyżeczki;
 • więcej seniorów - trzy razy dziennie za 1 dana. l.

Pertussin podczas ciąży nie mogą być łączone z leków przeciwkaszlowych, ponieważ utrudniają wydalanie plwociny. Należą do nich "Stoptussin", "Codelac", "Sinekod", "Libeksin", "Terpinkod".

Podobne lekarstwa przepisują lekarze w obecności suchego kaszlu. Jeśli stosuje się je w połączeniu z wykrztuśne, plwocina to stać w oskrzelach, które prowadzą do aktywnego mnożenia patogenów w nim i procesu zapalnego. Jednakże, leczenie skojarzone nie jest wykluczone, ale odbywa się w następujący sposób: w dzień akceptowane wykrztuśne, a wieczorem - przeciwkaszlowe lek nocy dyskomfort nie budzić obawy.

Przeciwwskazania

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?
 1. Nietolerancja jakiejkolwiek substancji zawartej w leku;
 2. Niewydolność serca;
 3. Ciężka miażdżyca;
 4. Niedociśnienie tętnicze;
 5. Anemia;
 6. Indywidualna nietolerancja fruktozy;
 7. Upośledzona absorpcja glukozy lub galaktozy (złego wchłaniania);
 8. Choroby wątroby i nerek;
 9. Alkoholizm;
 10. Padaczka;
 11. Niedobór cukru - izomaltozy;
 12. Obecność urazów czaszkowo-mózgowych;
 13. Z ostrożnością w cukrzycy, ponieważ lek zawiera sacharozę.

Efekty uboczne

W czasie ciąży lek powoduje ze strony układu pokarmowego nudności, zgaga. Wśród objawów alergicznych najczęściej występuje świąd skóry, pokrzywka, rzadziej obrzęk naczynioruchowy.

W jakich przypadkach wyznaczają oni Pertussin w czasie ciąży?

Jeśli leczenie jest znacznie opóźniony, prawdopodobieństwo zachorowania na zatrucie bromem - zestaw objawów, które występują podczas przewlekłego podawania bromków w dużych dawkach - wysypka w postaci sinicą trądzik, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, depresja, apatia, gastroenterokolity, utrata masy ciała, bezsenność, zmniejszenie częstości akcji serca, zaburzenia koordynacji ruchy.

W przypadku przedawkowania nasilają się objawy zwiększenia się ilości bromu i wymioty.


Terapia w tym przypadku ma na celu wyeliminowanie objawów przedawkowania. Odbiór środków musi zostać natychmiast wstrzymany. Pacjent pokazuje obfity napój w postaci lekko osolonej wody (do 5 litrów na dzień), a także diuretyki. W ciężkich przypadkach przedawkowania dożylnie podawane roztwory soli i diuretyki.

Dbaj o siebie, nie leczyj się i nie zdradź!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: