Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi | pangudownloads.org

Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi

İnterkostal nevralji, interkostal sinirler sıkıldığında, iltihaplandığında veya tahriş olduğunda ortaya çıkan bir patolojidir. Hastalığın karakteristik bir işareti dayanılmaz derecede şiddetli ağrıdır. Böyle bir hastalık şüphesi varsa ayırıcı tanı gerektirir.

Bu hastalıktaki ağrı sendromu, kesinlikle sinir boyunca yayılır ve nefes almak acı verir. Bu patolojinin, bazı nedenlerin gizlendiği bir belirti olduğunu belirtmek gerekir. Hastalığın klinik tablosu oldukça parlaktır, ancak kalp, mide, omurga hastalıklarından ayırt edilmesi gerekir.

Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi: provoke eden faktörler

Nadiren, torasik bölgenin nevraljisi sinirlere (demiyelinizasyon) doğrudan zarar verir.

Çoğunlukla kışkırtır:

  • travma, zehirlenme;
  • omurganın bulaşıcı hastalıkları ve patolojileri;
  • hormonal değişiklikler, yaş.

Hastalığın gelişiminde önemli bir rol, örneğin kötü alışkanlıklar, endokrin sistemi hastalıkları, sindirim sistemi, kalp ve kan damarları gibi ortak faktörler tarafından oynanır.

Soldaki interkostal nevralji belirtileri ve özellikleri

Semptomlar, bir hastanın kendilerini normal olarak ortaya çıkarmasını engeller; Ağrı sendromunun yoğunluğu çok belirgindir, ağrı interkostal boşluklar boyunca yayılır. Yoğunluk, ilham, gövde dönüşü, yüksek sesle konuşma, öksürük ile artar; Dinlenmek için durmaz, hiçbir sebep görmez. Saldırının süresi birkaç saatten birkaç güne kadar değişebilir.

Hastalığın klasik seyrinde interkostal nevraljinin özellikleri:

Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi
  1. Yüksek yoğunlukta ağrı, renal kolik ile karşılaştırılabilir bir yanma, keskin bir karaktere sahiptir;
  2. Etkilenen bölgedeki palpasyon ağrıda bir artışa neden olur;
  3. Hasta, hoş olmayan hislerin hareketini açıkça algılar ve onların yayılma yollarını gösterebilir;
  4. Etkilenen bölgedeki deri kısmen / tamamen duyarlılığı kaybedebilir;
  5. Sekonder semptomlar arasında şunlar vardır: ciltte artan terleme, solukluk veya hiperemi, bireysel kas segmentlerinde azalma.

Yukarıdaki belirtiler açıkça interkostal nevralji gösteriyor, ancak hastalık nedeniyle çeşitli ağrıya diğer hastalıklar taklit edebildiği: Bu bel, kalp, omuz, midede vermek, sürekli gözlenen yoğunlaştırmak periyodik donuk veya ağrıyan olabilir, ya da.

rahatsızlık yayılmasını açıklar çok basit: interkostal sinirler bu organlara ulaşır küçük şubeleri var. Ama sola lokalize neuralgic ağrı, kalpten, örneğin, ayırt edilebilir: Geçmişte aksine, bu nitrogliserin kırpılmış değildir, ancak yatıştırıcı ve sakinleştirici ilaçlar (Validol Corvalol, valokordin) uygulandıktan sonra olacak; Mide bölgesine yansıtıldığında, antispazmodiklerin bir etkisi olmayacaktır.

Torakal bölüm lezyonu ile nevralji belirtileri

Genellikle bu sinirlerin köklerinden biri omurlar veya vertebral diskler tarafından sıkıştığında gerçekleşir. Semptomoloji, ağrılı ağrıdan başlayarak, kolun ve lumbago'nun uyuşmasıyla sonlanan anlamlı bir şekilde farklılık gösterebilir. Rahatsızlığın yoğunluğu ve doğası, sıkışan sinirlere bağlıdır: duyarlılıktan sorumlu; motor fonksiyonunun gerçekleştirilmesi; otonom işlevden sorumludur.

Torasik bölgenin patolojisindeki karakteristik özellikler: Kalpteki şiddetli ağrı, titreşen, dikişli bir karaktere sahiptir; derin nefes almayı denerken nefes darlığı. Kalbi iyileştiren ilaçlar işe yaramıyor. Göğüste sertlik hissi vardır, hareketle birlikte artar. Genellikle kaburgalardan omurgaya rahatsızlık görülür ve kalp ritmi bozulabilir. Semptomolojinin bir kalp krizi veya iskemiye benzediğine dikkat etmek gerekir, ancak böyle bir saldırının aksine ilaçlar tarafından durdurulmaz.

Basınç göğüs etkilenmiş alana uygulandığında kolit, ülser, gastroenterit ağrı benzer karın bölgesinde hoş olmayan duyuları vardır. Spazmolitik alabilirsiniz: bu hastalıklarla, yardımcı olacaktır ve nevralji ile - hayır.

Kas ağrısı ile durumun bozulması gözlenir. Bunlar sinir ucunun kenetlenmesine yanıt olarak konvulziv olarak büzülmeye başlar, bu da hastalığın semptomlarında bir artışa neden olur.

Ancak ağrı, epizodik olabilir, doğuşunu ve süresini her yeni saldırı ile değiştirebilir. İkincisi, vücut dinlendiğinde bile uyku sırasında ortaya çıkabilir. Bazen, bir kişinin rahatlatıcı, rahat bir pozu aldığı bir zamanda sıkışma olur.

Kalp bölgesinde çıkan nevralji belirtileri

Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi

Sinir kökleri ve kalp hastalıklarının iltihap belirtileri benzerdir. Ama onları acıların doğası ile ayırt edebilirsiniz.

Nevralji ile, sinir boyunca gözlenen, ağrıyan, keskin, yanma ya da mat; aniden veya aralıklı olarak ortaya çıkar; hapşırma, öksürme, derin ilham ile yoğunlaştırılmış; torasik bölgede yanmaya, dikişe, uyuşmaya neden olur; Saldırı, artan terleme, kas seğirmesi, uyku bozukluğu, cilt kızarması ile eşlik eder.

Bu organın hastalıkları ile kalpte ağrı farklıdır. Örneğin, miyokard enfarktüsü ile, sadece birkaç dakika sürer; boyun, sırt, omuz, el, alt çene içine geçmek; Diğer belirtiler var - bulantı, nefes darlığı, soğuk ter. Anjin atağı, göğüste bir kasılma veya sıkışma hissi ile eşlik eder; bir dakika kadar sürer; Sık sık stres veya ciddi fiziksel efordan sonra ortaya çıkar. Kalp hastalığını interkostal nevraljiden ayırmak için bir nitrogliserin tabletini almanız gerekir. Rahatsızlık nedeni organın kendisi patolojiye ise, o zaman yardımcı olacaktır.

Kadınlarda nevraljinin karakteristik bir belirtisi, özellikle erkeklerde bulunmayan meme bezi ve meme ucuna verilebilecek ağrı olabilir.

Trigeminal (yüz) sinir nevraljisinin belirtileri

Benzer şekilde, bu patoloji ortaya çıkar. Tek fark, ağrı lokalizasyonunun yeridir - yüz, kafa, çene. Çoğunlukla hasta ilk önce diş ağrısı şikayeti ile doktora başvurur, ancak nedenleri ağızda saklanmaz.

Genellikle, atak, yanak veya çene bölgesinde en fazla 2 dakika süren akut rahatsızlık ile birlikte görülür. Bazı hastalar, genellikle yüzün bir tarafında yanık veya iltihap gibi hissedilen cilt tahrişinden önce saldırının olabileceğini belirtmektedir.

Trigeminal sinirin enflamasyonu, spazm veya çene kaslarının parezi, lakrimasyona neden olabilir. Hastalığın karakteristik bir farkı, bir saldırıdan hemen sonra, yüz ile çeşitli manipülasyonlar gerçekleştirmek mümkündür, çünkü sinir, tekrarlanan uyarım için zamana ihtiyaç duyar.

tedavi

Kadınlarda interkostal nevraljinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi

Kaldırılan fıtığı tedavi osteoporoz vb - neden bir sinir sıkışmasından kökleri ise, o yol açtı patoloji ortadan kaldırmak Ağrı kesiciler, kas gevşetici, masaj ve jimnastik, manuel tedavi atayın. Şiddetli vakalarda spinal traksiyona veya cerrahi müdahaleye başvurulur. hastalığının viral karakterini tespit durumunda, antiviral, bağışıklık arttırıcı ilaçlar ve sedatifler reçete.

Şiddetli rahatsızlık, yatak istirahati ve maksimum immobilizasyon gösterilir. İnterkostal nevraljinin semptomlarına ağrı kesiciler, novokain / lidokain blokajları yardımcı olur.

Anti-inflamatuar maddeler tabletlerde (indometasin, celeprex, voltaren) gereklidir; kas gevşeticiler (baklofen, tizanide, sirdalud); B grubu vitaminler

karşılık gelen nokta refleksoloji içine ilaçların tanıtımıyla novocaine, akupunktur, vakum terapisi, Manyetik tedavi, lazer tedavisi, farmakupunktura ile UHF, iyontoforez: Ayrıca fizyoterapi tedavileri gösterilmiştir.

örneğin, bir sıcak tutma, analjezik ve anti-enflamatuar etkiye sahip merhemler ve kremler tayin edebilir, böcek zehirleri, topikal kullanım için preparatlar. Biber sıvalar da kullanılır.

Sağlığınıza ve sağlığınıza!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 38 = 48

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: