Schemat linii masujących twarzy wokół oczu, dekolt | pangudownloads.org

Schemat linii masujących twarzy wokół oczu, dekolt

Pielęgnacja skóry jest główną procedurą zachowania młodości i świeżości. Stosowanie kremu, stymulacja skóry - powinno odbywać się zgodnie z wszystkimi zasadami, wzdłuż głównych linii masażu, biorąc pod uwagę biorytmy ciała.

Jaki jest pożytek z linii masażu twarzy?

Schemat linii masujących twarzy wokół oczu, dekolt

Aby zmaksymalizować uwalnianie przydatnych właściwości kosmetyków, konieczne jest przestrzeganie techniki nakładania ich na linie do masażu twarzy i dekoltu.

Punkty i linie masujące są określane przez najmniejsze rozciągnięcie skóry, a wszystkie procedury muszą być wykonywane zgodnie z ich kierunkiem.

Naczynia limfatyczne i włókna kolagenowe skóry biegną równolegle do tych linii. Ruchy poprzeczne, niewłaściwe nałożenie kremu, samo-masaż, pomoże zniszczyć włókna kolagenowe - przedwczesne starzenie, zwiotczenie skóry, utrata naturalnego blasku.


Krem należy nakładać na twarz i strefę dekoltów nie tylko na specjalnych liniach, ale także w określonym czasie, biorąc pod uwagę biorytmy skóry, gdy najlepiej nadaje się ona do zabiegów kosmetycznych.

Rano, od 4 do 7 rano, skóra jest najlepiej podatna na lekkie, nawilżające kremy, o wysokiej zawartości wody, witamin i minerałów. Od 8 do 10 godzin odpowiedni jest krem ​​na dzień z ochronną kierunkowością, w tym czasie wszystkie substancje są najlepiej wchłaniane. W porze lunchu zaleca się stosowanie kremów matujących, tk. gruczoły łojowe na szczycie aktywności.

Po obiedzie zmarszczki na twarzy stają się bardziej widoczne, dlatego zaleca się higieniczne zabiegi i rozcieranie tonizującym płynem. Kobiety powinny pamiętać, że od 3 do 6 wieczorem skóra nie jest wrażliwa na żadne zabiegi, po prostu nie może wchłonąć kosmetyków.

Po tym czasie zwiększa się wrażliwość skóry i aktywniej zaczyna wchłaniać tlen. Po 23:00 przyda się pożywny krem ​​na noc.

Schemat masażu na linii twarzy

Przede wszystkim masaż zaczyna się od prawidłowej postawy, aby przekonać się o tym po prostu. Wystarczy usiąść przed lustrem - z wyprostowanymi plecami i wyprostowanymi ramionami, by przyjrzeć się twarzy, a następnie pochylić. Wraz ze zmianą postawy zmienia się także twarz, nie na lepsze.

Podczas masażu, oddech powinien być rytmiczny i spokojny, ręce zrelaksowane. W celu szybkiego osiągnięcia widocznych wyników, gimnastyka / masaż powinien być wykonywany codziennie przez 3 do 6 tygodni. Po tym, jak mięśnie twarzy i skóry staną się tonu, powtórz ćwiczenia będą tylko kilka razy w tygodniu.

Masaż odbywa się na głównych liniach:

Schemat linii masujących twarzy wokół oczu, dekolt
 • środek czoła - loki przedsionków;
 • wokół oczu znajdują się dwie linie masażu: od wewnętrznej krawędzi oka do linii zewnętrznej, wzdłuż linii brwi, która pokrywa się z krawędzią orbity, od zewnętrznej krawędzi oka, do wewnętrznej, wzdłuż dolnej krawędzi orbity. ważne jest, aby przestrzegać spójności;
 • skrzydło nosa - loki przedsionków;
 • kąciki ust są tragusem ucha;
 • w strefie dekoltu linia masażu przechodzi od kąta żuchwy, przez środek obojczyka i zbiega się w środku mostka.

Metoda wykonania

Najważniejsze jest to, że ręce powinny być tak rozluźnione, jak to możliwe, gdy nakłada się krem ​​lub jakiekolwiek środki kosmetyczne, dotykając twarzy powinny być miękkie i delikatne. Zabrania się mycia twarzy!

Początkowo krem ​​jest nakładany na główne punkty masażu:

 • powieki: dolna i górna;
 • czoło: środkowe;
 • środek brody;
 • skrzydła nosa, obszar kącików warg;
 • przednia powierzchnia szyi.

Masaż należy rozpoczynać od okolic oczu, od skrzydeł nosa do skroni przez górną powiekę z palcem serdecznym (są najsłabsze), krem ​​jest równomiernie rozłożony i należy upewnić się, że skóra wokół oczu pozostaje nieruchoma.

Schemat linii masujących twarzy wokół oczu, dekolt

Na czole krem ​​rozdziela się w kierunku od środka do skroni, linie dystrybucji same powinny być gładkie i powtarzać linię brwi kilka razy. Najważniejsze to nie rozciągać skóry na czole, ale na przemian ręce. Nie ciągnij skóry czoła obiema rękami.

Ze środka brody, lekkimi dotknięciami, krem ​​rozprowadza się w kierunku płatków uszu. Na policzkach, od skrzydeł nosa do skroni i od kącików ust do środka ucha.

Większość kremów do twarzy może być używana do pielęgnacji szyi i dekoltu. Przednia powierzchnia szyi jest masowana od dołu do góry, ale należy unikać tarczycy.

Tył szyi jest masowany w przeciwnym kierunku.

Eksperci zalecają wykonanie masażu szyi w następujący sposób:

 • obracając głowę w prawo;
 • prawą dno do dołu, ruchy okrężne rozpoczynają masaż lewej strony szyi;
 • ruchy muszą być skierowane na bok;
 • po odwróceniu głowy w drugą stronę, analogicznie odbywa się masaż prawej strony szyi.

Masaż karku wraz z zabiegami kosmetycznymi wzmocni mięśnie i wyeliminuje wiotkość oraz przywróci dawną elastyczność.

Po nałożeniu kremu na punkty twarzy mogą wpływać trzy podstawowe ruchy masażu:

 • pokalachivanie opuszków palców;
 • stukając pod naciskiem koniuszków palców;
 • ruch wibracyjny.

Po raz pierwszy trudno będzie zorientować się, wszystkie linie można narysować na twarzy ołówkiem, który można łatwo umyć. Stopniowo obwód zostaje zapamiętany, a wykonanie masażu będzie łatwe.

Czy masaż jest zawsze przydatny?

Pomimo ogromnej korzyści z samodzielnego masażu, nadal jest przeciwwskazane dla niektórych kobiet. Przeciwwskazania obejmują tendencję do wazodilatacji, zapalnych procesów skórnych, oparzeń słonecznych, trądziku i ropnego nakłucia.

Istnieje zbyt duże ryzyko powikłań i rozprzestrzeniania się infekcji. Osoba ma obfitą sieć dopływu krwi i przepływu limfy, co zapewnia szybkie rozprzestrzenianie się infekcji.

Jeśli codziennie masujesz codziennie od 10 do 15 minut, to za kilka miesięcy możesz zauważyć zauważalne ulepszenia: drobne zmarszczki są wygładzone, mięśnie twarzy wzmacniają się, kolor skóry rośnie. Nawet wykonując kilka zabiegów na tydzień, skóra twarzy będzie świecić zdrową!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

83 − = 78

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: