Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie | pangudownloads.org

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie łechtaczki i innych zewnętrznych narządów płciowych w medycynie nazywane zapalenie sromu. Na zewnętrznych narządach płciowych dotyczy również chrząstek, duże i małe wargi sromowe, hymen / jej salda, przedsionek, dwie gruczołów Bartholin, żarówka (splot żylny).

Dlaczego występuje stan zapalny łechtaczki u dziewcząt i kobiet?

Kilka czynników przyczynia się do rozwoju choroby: stała wilgotność i ciepłe warunki, w których znajdują się genitalia; duża liczba zakończeń nerwowych, splotów naczyniowych, delikatna skóra, fałdy skóry.

Główne przyczyny rozwoju zapalenia sromu:

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie
 • Infekcje: gronkowce, paciorkowce, enterokoki, grzyby, E. coli itp. Są one wywoływane przez niespecyficzne zapalenie sromu. Gonococci, chlamydie, wirusy, trichomonady, pręty błonicze, prątkowe prątki powodują specyficzne zapalenie sromu;
 • Seks oralny (z powodu zakażenia);
 • Długotrwała terapia antybiotykiem, leki hormonalne, leki immunosupresyjne. Leki te zakłócenia równowagi mikroflory, powodując powiększenie tarczycy, co z kolei może objawiać się w postaci narządów kandydozy sromu tym Candida;
 • Cukrzyca, białaczka, obecność złośliwych nowotworów;
 • Choroby onkologiczne pochwy, szyjki macicy i macicy, jajniki na etapie nekrozy i rozpadu;
 • Choroby zapalne okolicy narządów płciowych: zapalenie pochwy, zapalenie błony śluzowej macicy, zapalenie szyjki macicy, pyosalpix;
 • Zapalenie cewki moczowej lub zapalenie pęcherza moczowego;
 • Nietrzymanie moczu;
 • Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczeniePrzetoka okołoporodowa;
 • Helminthiases;
 • Reakcja alergiczna na środki kosmetyczne, higieniczne i perfumeryjne;
 • Efekt chemiczny: bicze z roztworami antyseptycznymi, podrażnienie skóry substancjami chemicznymi (gaz, pył w produkcji);
 • Czynniki termiczne: gorące kąpiele, syringing z gorącymi roztworami;
 • Nieprzestrzeganie higieny osobistej;
 • Warunki mokre: kąpiel, długie noszenie trykoty.

Czy możliwe jest zapalenie z masturbacji łechtaczki i genitaliów w ogóle

Należy zauważyć, że jest możliwe, aby wywołać taką metodę rozwoju choroby. Fakt, że może wystąpić z przyczyn mechanicznych, takich jak jazda konna, jazda na rowerze i tak dalej. N. Oznacza to, że jest możliwe, aby uzyskać stan zapalny i podczas masturbacji, szczególnie jeśli to było robione z brudnych rąk.

Ponadto, lekarze twierdzą, że jednym z czynników prowokujących jest niski poziom estrogenów w organizmie. Normalnie stan ten obserwuje się w dzieciństwie i wieku dojrzewania, a także po menopauzie.

Objawy zapalenia łechtaczki u kobiet i dziewcząt

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie
 • Zaczerwienienie skóry;
 • Obrzęk;
 • Bolesność, którą pogarsza ruch, oddawanie moczu, seks;
 • Płonące doznanie;
 • Swędzenie;
 • Wewnętrzna powierzchnia warg sromowych staje się szorstka z powodu powiększonych gruczołów łojowych;
 • Przy opryszczkowym zapaleniu sutka na powierzchni genitaliów tworzą się pęcherzyki wypełnione cieczą, które są otwierane, wyrażane i przykrywane skorupami;
 • Być może pojawienie się płytki nazębnej, w szczególności w błonicy. Czasami powstają owrzodzenia. W przypadku zmian grzybiczych i grzybiczych powstają blaszki łuszczycowe;
 • Temperatura ciała może się pogorszyć, ogólny stan może się pogorszyć.

Warto zauważyć, że w cukrzycy zapalenie krocza w pobliżu łechtaczki objawia się przede wszystkim niedopuszczalnym świądem.

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie łechtaczki może być pierwotne i wtórne, w zależności od przyczyny. Na przykład kobiety w wieku rozrodczym mają większe szanse na wtórne, które pojawiają się na tle powszechnych chorób lub patologii układu rozrodczego. W dzieciństwie pierwotne są bardziej powszechne. Wynika to ze skłonności do wysiękowej skazy, robacznicy.

W zależności od przebiegu klinicznego zapalenie sromu jest klasyfikowane jako ostre i przewlekłe. Pierwsze charakteryzują się wyraźnymi znakami. Objawy przewlekłe stany zapalne są mniej zauważalne, ale znacznie nasilają się wraz z nawrotem choroby. U małych dzieci zapalenie może być komplikowane przez tworzenie zrostów między małymi wargami sromowymi (zrostami).

Objawy choroby powodują silny dyskomfort, zwłaszcza swędzenie, ale nie można przeczesać skóry, ponieważ można zarazić się infekcją. Aby złagodzić stan zapalny przed wizytą u lekarza, można wziąć ciepłą (nie gorącą) kąpiel z wywaru z rumianku, nagietka lub sznurka.

Przetrzyj genitalia od przodu do tyłu, bez tarcia skóry. Trzymaj je zawsze suche i czyste. Niemożliwe jest opóźnienie z odniesieniem do lekarza, ponieważ stan zapalny może rozprzestrzenić się na pochwę, a nawet na macicę i jej przydatki.

Rozpoznanie objawów zapalenia łechtaczki

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie

Lekarz słucha skarg pacjenta, pyta o początek choroby, patologie w historii i obecność ostrych i przewlekłych patologii w tej chwili, tolerancję leków.

Oceniane są również zewnętrzne narządy płciowe, można użyć ręcznego szkła powiększającego; badanie palca pochwy i odbytnicy; pobieranie próbek smug do analizy cytologicznej komórek nowotworowych, mikroskopia, inokulacja bakteriologiczna, do dostać informacje o przyczynie choroby i jej wrażliwości na antybiotyki.

Lekarz zwraca uwagę na obwodowe węzły chłonne. W razie potrzeby przeprowadza się kolposkopię powierzchni sromu. Analiza kału na obecność robaków jest obowiązkowa.

Diagnostyka różnicowa u dziewcząt i kobiet

Obraz kliniczny sromu ma podobieństwa z kilkoma innymi patologiami, więc lekarz musi wykluczyć. Na przykład, może oznaczać, świąd wszawicę, świerzb, łuszczycy, ograniczonej neurodermit, łojotokowe zapalenie skóry, twardzinę porostów (marskość).

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie

Powyższe objawy mogą wskazywać na stan przedrakowy lub bezpośrednio na sam nowotwór, plazmatyczne zapalenie sromu, któremu towarzyszą pojawienie się czerwonych błyszczących blaszek. Jeśli nie można ustalić przyczyny, podaje się biopsję. Procedurę stosuje się również w przypadku, gdy leczenie przez 6 tygodni nie dało pozytywnych wyników.

Postępując zgodnie z tym, co powiedziano, można stwierdzić, że zapalenie wulgarne, chociaż odnosi się do chorób wzroku, może być czasami trudne do zdiagnozowania, może być konieczne skonsultowanie się z terapeutą i dermatologiem. Po wykryciu choroby przenoszonej przez kontakt seksualny przeprowadza się testy diagnostyczne w celu wykrycia innych podobnych zakażeń.

Leczenie lekami zapalnymi łechtaczki

Terapia ma na celu wyeliminowanie przyczyn wymienionych powyżej chorób i współistniejących patologii (np. Helminthiasis, rzeżączka, błonica, cukrzyca). W ostrym zapaleniu sromu zaleca się odpoczynek w łóżku. Bez przerwy powstrzymuj się od aktów seksualnych.

Terapia jest wybierana indywidualnie. Zaleca się ogrzanie do trzech razy dziennie ciepłymi naparami ziół, roztworem nadmanganianu potasu, dioksydyną, miramistiną, kwasem borowym (2%) lub chlorheksydyną. Lekarz może przepisać miejscowe stosowanie leków przeciwbakteryjnych (Cream Macmirr,Vagitsin") Lub ich wprowadzenie do pochwy ("Ginalgin","Terjinan","Polyninax").

Zapalenie łechtaczki: przyczyny, objawy, leczenie

Leczenie trwa do całkowitego złagodzenia objawów zapalenia. Terapię uzupełniają antyoksydanty - witamina A chroniąca nabłonek, a także C i E.

Aby przyspieszyć proces regeneracji, szczególnie podczas składania oświadczenia, pomaga nam rozkwit róży lub olej z rokitnika, solkoseril. Przy silnym świądu, środki są przepisywane do stosowania miejscowego, na przykład maść znieczulająca, leki przeciwhistaminowe (suprastin, dimedrol, tavegil).

Zanikowe zapalenie sromu i pochwy, które często obserwuje się u kobiet po menopauzie, hormonalne środki wymagają opartych na estrogen, może to być leki do zastosowań miejscowych i ogólnoustrojowych. Szczególne formy zapalenia wymagają specjalnego traktowania.

Profilaktyczne utrzymanie choroby zakłada przestrzeganie zasad higieny, w szczególności ogólnych, a także narządów płciowych. Ponadto konieczne jest wykluczenie jak największej liczby przyczyn wywołujących chorobę.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 7 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: