Jak traktowane są urazy szczęki u kotów? | pangudownloads.org

Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

Jednym z problemów związanych z kotami domowymi jest zwichnięcie lub podwichnięcie szczęki. U młodych zwierząt ten typ patologii jest spowodowany urazem lub nieostrożnymi ruchami. Mimo mitów zręczności kotów, zwierzęta te często spadają z niskich przedmiotów meblowych, a wtedy ich ciało nie ma czasu, aby włączyć dwie osie - jak gdyby spadając z dużej wysokości, wtedy koty lądują tylko na łapach. W tym przypadku często doznają urazu czaszkowo-mózgowego.

Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

Również koty uderzają głowami o twarde przedmioty, unoszone podczas gier, otwierają zbyt szeroko usta, aby połknąć duży kawałek stałego pokarmu.

U starych kotów więzadła szczęki są osłabione, a dolna szczęka w kształcie podkowy ulega przesunięciu. Głowica stawowa kości skroniowej ześlizguje się i porusza poza guz stawowy i dochodzi do dyslokacji żuchwy.

Jak naprawić szczęki kota i czy poradzisz sobie z tym zadaniem?

Objawy i diagnoza

Jeśli kot miał kontakt ze zwierzętami ulicznymi lub jest mouser, najpierw zwierzę powinno być zabrane do weterynarza.

Objawy obrażeń:

  • częściowo lub całkowicie otworzyć usta;
  • przemieszczenie żuchwy do przodu lub w bok;
  • odchylenie podbicia od osi;
  • przemieszczenie procesu koronoidalnego, aw konsekwencji wytrzeszcz - zmętnienie rogówki i rzęsy spowodowane nagromadzeniem płynu za okiem;
  • ślinienie;
  • utrata języka.
Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

W niektórych przypadkach może wystąpić krwawienie, ale bardzo rzadko. Tylko ekspert potrafi odróżnić dyslokację lub podwichnięcie od objawów klinicznych - od utknięcia między ciałami obcymi między zębami lub porażenia żuchwy.

Ostatni objaw tkwi w straszliwej chorobie, która jest zaraźliwa dla ludzi - wścieklizny. Podczas tej choroby usta można łatwo zamknąć ręcznie. Przed umieszczeniem kota w szczęce należy sprawdzić jamę ustną.

Leczenie zwierzęcia

Dla kota i psa - u psów trauma ta często się zdarza - zwichnięcie żuchwy jest kierowane na jeden algorytm:

  1. Koniecznie wprowadź środki znieczulające i neuroleptyczne w obszarze nerwów podszczytowych;
  2. Między zębami wkłada się patyczek o grubości do 2 cm i wkłada między zęby trzonowe;
  3. Uchwyć końce szczęki, zbliż je tak blisko siebie, jak to możliwe, ale opuść szczękę do tyłu. Ostro puścić i wyjąć patyk - powinno być charakterystyczne kliknięcie, gdy ugryzienie zostanie przywrócone;
  4. Podczas poruszania się w kierunku procesu koronoidowego, ręka powinna być wciśnięta na szczękę z boku, aby przywrócić ją do linii środkowej.

Jeśli zwichnięcie nie jest spowodowane przez złamanie procesu stawowego, nie jest wymagane dalsze leczenie. U kotów można ręcznie spróbować skorygować przesunięcie stawu naciskając proces koronoidów, należy go przesunąć w dół i w tył. Aby wykonać tę operację, musisz mieć określoną umiejętność.

Warunek specjalny

Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

W jaki sposób starzejące się zwierzę może naprawić przesunięcie samej szczęki? Niemożliwe jest stałe przenoszenie kota do kliniki weterynaryjnej - przemieszczenie stawów w stosunku do swojej pozycji z powodu rozwoju dysplazji występuje kilka razy dziennie, gdy kot ziewa.

Zwykle dyslokacja w tym przypadku jednostronnego charakteru, usta są zamknięte o około 60%. Kontrola w tym stanie i zróżnicowanie wścieklizny nie jest wymagana - diagnoza została już dokonana i wyjaśniona.

Właściciele powinni to zrobić w tym przypadku.

Jeśli podwichnięcie jest świeże i pojawiło się natychmiast w ich obecności, obrzęk nie miał czasu się rozwijać, a mięśnie są rozluźnione, następnie dolna część jest cofnięta przez dolną szczękę, a stawy są łatwo wprowadzane do jam stycznych.

Druga opcja dla kota jest bardziej bolesna, ponieważ odbywa się bez znieczulenia, ale bez niego nie da się obejść, jeśli mięśnie już się naprężą. Usta muszą już założyć opaskę uciskową z ręcznika, a następnie przeprowadzić powyższe czynności.

Jeśli zwierzę "Litość", wtedy nie będzie w stanie normalnie żyć - z na wpół otwartymi ustami jedzącymi
muszą przełknąć, co ma katastrofalny wpływ na stan narządów trawiennych. Kitty nie boli tak bardzo, że będzie miał szok. W przypadku nawykowego zwichnięcia więzadła są tak rozluźnione, że szczęka porusza się już prawie swobodnie.

Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

Leczenie zwykłego zwichnięcia zwierząt domowych może być wykonane tylko chirurgicznie, ale ponieważ interwencja chirurgiczna odbywa się w znieczuleniu, właściciele starzejących się zwierząt obawiają się swoich zwierząt domowych - układ sercowo-naczyniowy i moczowy mogą być poważnie dotknięte. Dlatego właściciele są przeszkoleni, aby pomóc kotom. Wiek zwierząt w wieku do 6-8 lat można prowadzić bez obaw o stan ogólny - oczywiście biorąc pod uwagę obraz kliniczny.

Sam jesteś weterynarzem

To ciekawe, że w większości przypadków zwierzęta same rozwiązują problem. Z rozluźnionymi więzadłami są w stanie pomóc sobie z łapami i wyregulować przesuniętą szczękę.

Oczywiście, koty nie są w stanie poradzić sobie ze skomplikowanymi obustronnymi dyslokacjami ze złamaniem w procesie stawowym, ale mogą korygować podwichnięcia po 2-3 powtórzeniach. Dlatego zwierzęta uliczne nie chodzą z półotwartymi ustami, chociaż podobne urazy dla ssaków tego gatunku są charakterystyczne.

Zapobieganie zwichnięciu i podwichnięciu zwierząt domowych

Jak traktowane są urazy szczęki u kotów?

Nie możesz wyjaśnić regułom zachowania kota lub psa: nie ziewaj ani nie połykaj dużych kawałków. Jednak właściciele pod siłą, aby zmniejszyć obciążenie na dolnej szczęce zwierzęcia. Zabawki są pozostawione tylko małe, jedzenie jest pocięte na kawałki - stare zwierzęta mogą je nawet zmielić.

Konieczne jest całkowite porzucenie suchej karmy i przejście na miękką karmę dla starzejących się zwierząt ze zwiększoną ilością witamin i soli mineralnych.

Odżywianie powinno być starannie dobrane, jeśli przed karmieniem zwierzęcia karmiono je suchym pokarmem, najpierw należy przeprowadzić test moczu, aby zwiększenie ilości wapnia w żywności nie powodowało kamicy moczowej.

Nie zapomnij, że aby uzyskać poradę dotyczącą diagnozy i metody leczenia, musisz skontaktować się z weterynarzem! Zdrowie i dobry nastrój dla Twojego zwierzaka!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

64 − 54 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: